اینترنت مخابرات

مشتریان گرامی ضمن عرض خوش آمدگویی جهت حصول اطمینان از لیست فروشندگان رسمی و معتبر شرکت مخابرات می توانید با فشردن دکمه

اینجا

به منوی نمایندگان رسمی مراجعه فرمائید.051-3811338113 - 051

نکات مهم برای امنیت بیشتر رمز عبور

1- به هیچ وجه برای پسورد از اسم استفاده نکنید، چه اسمتان چه فامیلیتان یا اسم مورد علاقه و یا هر اسم خاص دیگری. چون هکرها از برنامه های فرهنگ لغات خاصی استفاده می کنند که می توانند در عرض چند ثانیه پسوردتان را هک کند.
2- برای پسوردتان، از ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک و یا اعداد و یا علامت های خاصی استفاده کنید. البته از علامت های خاص به تنهایی استفاده نکنید. مثلا علامت خاص همراه با عدد و یا همراه با حروف را انتخاب کنید. بیشتر کاربران از علامت ! به همراه اسمشان استفاده می کنند که به راحتی قابل هک است.
3- برای پسورد، حروف و اعدادی را که کنار هم قرار دارند انتخاب نکنید. مثلا پسوردهایی مثل "ghjkl" و یا "zxcvb" و یا اعداد "1234567" به راحتی قابل دسترس برای هکرها هستند.
4- برای پسوردتان، حداقل از 8 کاراکتر استفاده کنید. برای پسوردهایی که از 4 کاراکتر تشکیل شده اند، حدود 45000 حالت وجود دارد، ولی برای پسوردهایی که از 8 کاراکتر و علامت های خاص تشکیل شده اند، در حدود یک میلیارد حالت وجود دارد.

نکات امنیتی درهنگام استفاده از اينترنت و ايميل

با توجه به گسترش روزافزون استفاده از فناوري‌هاي جديدي مانند پست الكترونيك در ارتباطات و افزايش چشمگير ويروس‌ها و حملات اينترنتی، بالا بردن ضريب امنيت رايانه ضروري به نظر مي‌رسد. در اين راهنما سعي شده تا نكاتي كه رعايت آنها مي‌تواند منجر به بالا بردن ضريب امنيت رايانه شود با زباني ساده و به طور خلاصه ذكر شوند. خلاصه مطالب اين راهنما به شرح زير است:

قدم‌ نخست: نصب يك نرم‌افزار ويروس‌ياب و به‌روز‌رساني آن به طور مرتب
قدم ‌دوم: به‌روز‌رساني مرتب سيستم‌عامل
قدم سوم: نصب يك نرم‌افزار firewall در صورت استفاده از اينترنت و شبكه و به‌روز‌رساني مرتب آن

قدم نخست: نصب يك نرم‌افزار ويروس‌ياب و به‌روز‌كردن آن به طور مرتب
آمارها نشان مي‌دهد كه هر‌روز‌، هر‌ساعت و هر‌لحظه برنامه‌هاي مخرب جديدي توسط خرابكاران ابداع مي‌شوند و هر لحظه سيستم‌هاي رايانه‌اي جديدي به جمع سيستم‌هاي آلوده اضافه مي‌شوند بنابراين سعي كنيد تا شما جزء آمار قرار نگيريد .راه حل بسيار ساده است حتما بر روي سيستم خود يك نرم افزار ويروس‌ياب نصب كرده و همواره آن را از طريق اينترنت و يا به هر روش ممكن ديگر به‌روز كنيد تا از ويروس‌هاي جديد در امان بمانيد . معمولاً آخرين اطلاعات به‌روز‌رساني ويروس‌ياب در سايت وب سازنده آن يافت مي شود و همواره در حال تغيير است .ممكن است به‌روز‌رساني از طريق اينترنت مخصوصاً براي بار نخست‌، وقت‌گير و خسته‌كننده به نظر بيايد اما مطمئن باشيد كه ارزشش را دارد.

قدم دوم: به‌روز‌كردن مرتب سيستم‌عامل
وجود نقايص امنيتي در سيستم‌عامل‌، مرورگر اينترنت و برخي از نرم‌افزارهاي مهم مي‌تواند سيستم‌هاي رايانه‌اي شما را به شدت آسيب‌پذير كند، مثلاً ويروس MS-Blaster كه سبب خاموش شدن سيستم‌هاي مبتني بر ويندوز مايكروسافت پس از ارتباط با اينترنت مي‌شود به دليل يك نقص امنيتي در ويندوز رايانه‌هاي زيادي را آلوده ساخت و هنوز هم در حال گسترش است .در حالي كه يك هفته قبل از پيدايش اين كرم اينترنتي‌،‌ شركت مايكروسافت يك وصله" patch" براي رفع نقص امنيتي ويندوز از طريق سايت وب خود عرضه كرد.كساني كه سيستم خود را مرتباً به‌روز مي‌كردنداز حمله اين كرم اينترنتي در امان ماندنداما سيستم‌هاي بسياري آلوده شدند . براي رفع نقايص اينترنتي اين چنيني كه مهمترين آنها معمولاً به سيستم‌عامل مربوط است‌، كافي است به سايت وب سازنده سيستم‌عامل رفته و آخرين اطلاعات به‌روز‌رساني را دريافت كنيد . اين اطلاعات معمولاً بر روي cd نيز يافت مي شوند. براي نمونه اگر از سيستم‌عامل ويندوز محصول شركت مايكروسافت استفاده مي كنيد‌، هر‌از‌چند‌گاهي به سايت windowsupdate.microsoft.com سرزده و آخرين update هارا دريافت كنيد.شركت مايكروسافت به طور مرتب آخرين وصله ها و patch‌‌هاي رفع نقايص امنيتي مربوط به سيستم‌عامل ويندوز و مرورگر internet explorerرا در اين وب سايت قرار مي دهد. اين سايت به طور خودكار‌، سيستم شما را بررسي كرده و جديدترين اطلاعات به‌روز‌رساني مورد نياز سيستم شما را دريافت و نصب خواهد كرد.

قدم سوم: نصب يك نرم افزار firewall در صورت استفاده از اينترنت و شبكه و به‌روز ‌كردن مرتب آن
در صورتي كه از اينترنت استفاده مي كنيد يا اگر رايانه شما به شبكه‌اي متصل است و به آن شبكه اطمينان صد در صد نداريد حتماً يك نرم‌افزار firewall بر روي سيستم خود نصب كرده و مرتباً آن را به‌روز كنيد . اين گونه نرم‌افزارها كليه تبادلات اطلاعات ميان رايانه شما و دنياي خارج را بررسي كرده و در صورت مجاز شناخته نشدن اين تبادلات يا عدم اجازه توسط كاربر،جلوي انتقال اطلاعات را مي گيرند. با نصب يك firewall خوب و به روز امكان نفوذ هكر‌ها به سيستم شما و دزديده شدن اطلاعات شخصي و محرمانه‌تان از طريق اينترنت يا شبكه بسيار كاهش مي‌يابد.از ميان firewall هاي معروف براي سيستم‌عامل ويندوزمي توان به windows firewall (كه به همراه ويندوز xp يا sevice pack2 عرضه شده است) ‌يا firewall Norton Internet Security,MacAfee و يا ZoneAlarm اشاره كرد.